Sanatçılar

Yunan müzik grubu „Imam Baildi“ ‘nın etkili şekilde kanıtladığı gibi; müzik, lezzet ve yöresel tatların iç içe geçmiş yaşam şekli olağanüstü bir bütünlük oluşturmaktadır.

Bu sebeple birçok Türk ve uluslararası müzik grubu COOM-Festivali çağrımıza cevap vermiştir. Konukları neşeli, yaratıcı ve uluslararası bir buluşma beklemektedir ve tabii ki bölgemizin eşsiz sebze lezzetleri de.

Musik For The Kitchen

music-in-the-kitchen

Bu grubun hiçbir kalıba girmek istemediğini söyleyebiliriz. Beyler inatçı, köşeleri ve sivri uçları belli. Hatta kara bir mizaha sahip ve anarşik de diyebiliriz onlara. Neşe ve ironi ile eskiyi, kaybolmaya yüz tutmuş parçaları ve tabii ki yenileri de yorumluyorlar. Ayrıca çoğunlukla Almanca olan bazen sevimli kimi zaman da ısıran kendi bestelerini de seslendirecekler. (devamını oku..)

Sareban

 

Yıllardır süren şehır yorgunluklarında ellerinde bırşeylerle yoldan yola koşan şehrin yorgun insanlarıyla sanatı bir araya getiriyoruz. Toplum için sanat (devamını oku..)

Bukarest Bohème

bukurest-boheme

Bukarest Bohème sizi geçmişin duygusal günlerine, 1920’lerin ve 1930’ların canlı Bükreş salonlarına götürür. Doğu’nun Paris’i sayılan Bükreş, sizi yeniden keşfedilen klasiklerle, canlı çingene şarkıları ve özgün tango ve balatlarla büyülesin. ‘’Le Jazz Balkanaise’’ sloganı ile eski, Rumence şarkılardan geniş bir repertuar ve duyguları canlandıran, ruhunuzu okşayan sevgiyle yeniden aranje edilmiş şarkılar sizleri bekliyor. (devamını oku…)

Tomatète

Tomatete

Gitar sanatçısı Thomas, Tomatéte olarak Endülüs ritmini Olympos’a getiriyor. Tomatéte birçok Flamenko stilini içinde barındırır. Bugünlerde ise daha çok bulerias ve solea formu Flamenko formlarını kullanmayı tercih etmektedir. İspanyolca sözlerle de şarkı söyler. Flamenko müziğine ilgi duymadan önce elektronik gitar, country, jazz ve klasik gitar çalmış ve birçok grubun gitaristi olarak da çalışmıştır. (devamını oku..)

Anahita

11124556_612248978910238_1594378638_n

Anahita, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen ve farklı kültürlere sahip 6 kişi tarafından kurulmuştur. Kürtçe, Ermenice ve Türkçe başta olmak üzere birçok farklı dilde ve lehçede günümüz ve geçmişten gelen Anadolu ezgilerini derlemekte ve seslendirmektedir.

(devamını oku..)

Violalex Loop

Violalex Alexander Meyen bir loop sanatçısıdır. Ahenk içerisinde çalan, 5 telli ve geriye doğru tınılarıyla, ard arda mekâna yayılan, yoğunlaşan ve tekrar dağılan kemanlar. An itibari ile gerçek zamanda doğan, form ve vücut bularak doğaçlamadan besteye dönüşen minimal sesler.  (devamını oku..)

 

Marion & Sobo

Üniversite mezunu gitarist Alexander Sobocinski (kısaca Sobo) ve şarkıcı Marion Preus 2011 yılında bir jazz platformunda tanışmışlar. O gün birlikte müzik yapmaları gerektiğine inanmışlar ve ikili olmaya karar vermişler. Alexander Sobocinski’nin çok yönlü gitar müziği, jazz’dan gypsy swing’e, samba’dan Avrupa kıtası dünya müziğine, Cape Verde’ye kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. (devamını oku…)

Kapalı Devre

Kapalı Devre flüt, gitar ve perküsyondan oluşan enstrümantal bir sokak müziği grubu. belli bir tarzları olduğu söylenemez, hoşlarına giden her parçayı cover yapmayı seviyorlar. (devamını oku…)

Dericiler 15

dericiler 15 gitarist Bilge Demircan ve vokalist Neval Turhallı'dan oluşan, yeni kurulmuş bir gruptur. Müziklerini Anadolu'nun farklı dillerinden halk şarkılarını yorumlamak üzerine temellendirmiştir. (devamını oku…)