COOM Hakkında

7 ülkeden eko-turizm uzmanlarının katıldığı 2 ayrı konferansta ‘’Doğa ve Müzik Festivali’’ düşüncesinin ilk yapıtaşları atılmıştı. Olağanüstü doğanın, binlerce yıllık kültürün ve müziğin eşsiz birleşimi, mesaj olarak tüm dünyaya çeşitli medya kanalları yoluyla yayılarak, doğal ve dünya çapında yeni bir festival formatını tanıtacaktır.

Konferanslar sonucunda hazırlanan ‘’Olympos2020 Deklarasyonu’’ bölgenin sürdürülebilir eko-turistik bir destinasyona doğru geliştirilmesi hedefinin yanı sıra her yıl düzenlenecek bir sokak müzisyenleri festivali yapılması fikrini de geliştirmiştir. Bölgede bulunan doğal olanakların, antik kalıntıların ve organik sebzelerin kombinasyonu ile tadını çıkarabileceğiniz bir etkinlik.

Bu fikir Saman Haddad & Friends in Germany e.V. tarafından bulunarak geliştirilmiştir. Çeşitli grupların, destekçilerin ve yerel yönetim üyelerinin ikna edilmesi çok zor olmadı, sunulan fikirler ve olanaklar onları çok etkiledi.

2015’te ilk COOM Festivali düzenlenecek, Expo 2016 Antalya fuarına hazırlık olarak tüm kayıtlar, filmler ve malzemeler toplanacaktır.

Sebze yetiştiriciliğinin büyük önem taşıdığı Olympos/Kumluca Bölgesine atfen, bu yıl ilki yapılacak festivalin konusu ‘’Sebze’’ olacaktır.

Lezzet, Kültür, Birlik, Doğa ve Müzik- Tüm duyularınıza hitap edecek bir macera…